Видео на сайте apsardze.infoportal.lv - Mustang Apsardz- visu veidu objektu un personu apsardze

Категории раздела

Pinterest

Статистика


Kopā Online: 1
Viesi: 1
Lietotāji: 0

Видео на сайте apsardze.infoportal.lv


Pakaļdzīšanās video: Ar zagtu Toyota Corolla Verso bēg no Liepājas līdz Nīcai

00:04:56
Просмотры: 0 Добавил: ADMIN ADMIN 
Описание материала:

Šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā nozagta 421 automašīna, kas ir par 53 automašīnām vairāk nekā pērn šādā laika periodā. No tām 159 automašīnas bijušas ražotas laika posmā no 2006.gada līdz 2015.gadam. Analizējot zādzības, redzams, ka zagļu pielietotās tehnoloģijas arvien attīstās – gada otrajā pusē zagļi iemanās nozagt pat tajā pašā gadā ražotas automašīnas. Šāda tendence tika novērota jau pagājušajā gadā, kad rudenī, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tika nozagtas vairākas 2014.gadā ražotas automašīnas. Policija prognozē, ka tuvākajos mēnešos zagļi būs iemanījušies aizdzīt arī vairākus šogad ražotos auto – pagaidām Latvijā nozagtas divas 2015.gadā ražotas automašīnas, taču līdz gada beigām šis skaitlis varētu krietni pieaugt.
Atgūt nozagtos transportlīdzekļus Valsts policijai šogad ir izdevies 44% gadījumu, reizēm tie atrasti Latvijā, bet dažkārt tos izdodas atrast Lietuvā vai citur ārvalstīs, īstenojot starptautisko sadarbību. Arī Latvijā regulāri izdodas atrast ārvalstīs zagtas automašīnas.
Pēdējo mēnešu spilgtākie piemēri, kad policistiem izdevies aizturēt tā saucamos “profesionālos” zagļus, bijuši aprīlī un maijā. Aprīlī aizturēta septiņu cilvēku organizēta grupa, kas zagusi Toyota Land Cruiser, Toyota Corolla un dažādas BMW markas automašīnas. Savukārt maijā aizturēti trīs dārgu automašīnu zagļi – divi Rīgā par Toyota Land Cruiser un BMW markas automašīnu zādzībām un viens Liepājā par Toyota Corolla Verso zādzību.
Liepājā aizturētais vīrietis ir Lietuvas pilsonis, kuru izdevies notvert tikai pēc vajāšanas. Diemžēl viņa līdzzinātājiem izdevās aizbēgt, jo viņi braukuši tik lielā ātrumā, ka atrāvušies no policijas automašīnām, bet vēlāk pametuši savu auto (pakaļdzīšanās redzama video). Zināms, ka nereti noziedzīgajiem autozagļu grupējumiem pievienojas arī izbijuši autosportisti, tādēļ ātrumi, kādos zagļi brauc reizēm pārsniedz pat 200 km/h.
Viens no iemesliem jauno automašīnu zādzību skaita pieaugumam ir arvien lielāku popularitāti ieguvusī auto ražotāju izstrādātā sistēma, kas automašīnas īpašniekam spēkratu ļauj atslēgt un iedarbināt bez atslēgas. Policijas novērojumi liecina, ka zagļi iemanījušies šo sistēmu apiet – ar speciālām ierīcēm iespējams uztvert mikročipa pārraidītos signālus, lai vēlāk tos pārraidītu automašīnas tuvumā un tādā veidā bez sarežģījumiem iekļūtu automašīnā, vēlāk ar to aizbraucot.
Zināms, ka zagļi šo sistēmu izmantojuši pat lielveikalos, atrodoties netālu no automašīnas īpašnieka, un daudzdzīvokļu namos, kur signālus izdevies uztvert no dzīvokļa priekšnama caur durvīm, pašam zaglim atrodoties kāpņu telpā. Joprojām populāras ir arī citas zādzību metodes – atslēgu nozagšana vai automašīnas vadības bloka pārprogrammēšana. Policija iesaka automašīnu īpašniekiem rūpīgi izvērtēt viņu automašīnu drošību. Ja ir iespējams, tad ieteicams tās aprīkot ar papildus drošības ierīcēm - viens no svarīgākajiem faktoriem zādzības veikšanā ir laiks, tādēļ ikviena ierīce, kas apgrūtina zaglim veikt noziegumu ātri, var pasargāt no zādzības.

Язык: Русский
Длительность материала: 00:04:56
Автор: Valsts Policija
Всего комментариев: 0
avatar
 

Translate

Вход на сайт

Поиск

Кинозал сайта infoportal.lv ВКонтакте

Кинозал сайта infoportal.lv в FB
Самые популярные публикации, кликай!

Главная страница

Интересное в ОК

Интересное в Facebook

Интересное ВКонтакте

Интересное в Twitter

Интересное в Pinterest

Интересное в Youtube

Интересное в Draugiem

Интересное в Telegram